سه شنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
/ ۲۰فوریه,۲۰۱۸
دوشنبه, 21 تیر 1395 ساعت 11:09

آیا مژه مصنوعی می تواند باعث آسیب بینایی شود؟

نوشته شده توسط 

ترجمه شده از سایت all about vision

ترجمه و تنظیم : اپتومتریست زینب دانش 

مژه مصنوعی به طور کلی نمی تواند مشکلی ایجاد کند.اما نباید فراموش کرد که ممکن است در پلک،آلرژی والتهاب ایجاد شود.کاشت مژه باید در شرایط کاملا بهداشتی انجام شود،پوست استریل نیست ومکانی برای انواع باکتری ها است مثل ساپروفیت ها (که بیماری زا نیستند ).اما اگر پوست تغییر کند یا آسیب ببیند، این باکتری میتواند بیماری زا شود و التهاب ایجاد کند.

هرآسیبی می تواند باعث التهاب پلک ها شود.

هر آسیبی به سطح پوست اطراف چشم همیشه باعث نفوذ باکتری های سطح وسایل می شود.تعدادی از باکتری ها ممکن است باعث گسترش التهاب در پلک وپوسته شدن پوست این قسمت شوند که به آن بلفاریت می گویند.

التهاب فولیکول های پلک ویابه غده های چربی که در لبه پلک هستند تاثیر می گذارد و باعث می شود فعالیت آنها افزایش یابد .بعضی از التهابات می تواند باعث ریزش مژه در منطقه آسیب دیده شده ونیز زخم وندول ایجاد کند که باید باز و برداشته شوند.

التهابات پلک بوسیله آنتی بیوتیک ها به فرم قطره وپماد درمان می شوندو در بعضی موارد که التهاب شدید است آنتی بیوتیک باید به فرم خوراکی مصرف شود.

ممکن است چسبی که برای اتصال مژه استفاده می شود آلرژی ایجاد کند ،حتی وقتی چسب اضافه برداشته شود ،تکه های کوچک باقی مانده نیز می تواند واکنش آلرژیک در پلک ویا ملتحمه ایجاد کند که معمولا در این صورت کورتیکواستروئید تراپی انجام شود.

استفاده از مژه مصنوعی نمی تواند باعث کاهش بینایی شود:

بعضی از مژه های مصنوعی بسیار بلند وسنگین هستند، بنابر این تا حدودی می توانند میدان بینایی را کاهش دهند اما نمی توانند به طور مستقیم تاثیری در بدترشدن بینایی داشته باشند.

علایم التهاب :

مهمترین علامت التهاب ،احساس درد،تورم وقرمزی در لبه پلک است ،که باید برای درمان فورا به چشم پزشک مراجعه کرد.

کاشت مژه مصنوعی یک روند وابسته به فشن است و نباید افراد را از ان منع کرد.اما بسیار مهم است که مراحل کاشت مژه در شرایط کاملا بهداشتی انجام شود و باید توجه داشت که کمترین آسیب به پوست پلک یا ملتحمه وارد شود.

بازدید 631 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره انجمن

  

 

 

تاریخ انتخاب هیأت موسس: 1379/4/31

تاریخ ابلاغیه تصویب از وزارت کشور: 1380/8/29

تاریخ برگزاری اولین مجمع عمومی و انتخاب اولین هیأت مدیره: 1380/12/10

اطلاعات تماس

  kao@kao.ir
  تلفن:  83-37236373-051
 فکس: 37277357-051
   مشهد - مطهری جنوبی 15 پلاک 34 - طبقه اول
عضویت

ورود به ناحیه کاربری